BULUT ÇÖZÜMLERİ

BULUT ÇÖZÜMLERİ

Veri merkezlerinin etkin yönetimi, altyapının verimli kullanılması, operasyonel maliyetlerin azaltılması, hizmet performansı ve çevreye duyarlı BT sistemlerinin kullanımı, artık şirketlerin en güncel konuları arasında yer alıyor.

Evratek Bilişim Bulut çözümlerinde tüm bu ihtiyaçlara cevap verebiliyor.

Bunun için bulunduğunuz yerden 0216 383 03 13 numaralı telefon hattını arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Bulut Bilişim nedir?
Bulut bilişim ihtiyaç duyduğunuz donanım, yazılım dosya barındırma gibi temel ihtiyaçlar veya değişik iş uygulamalarını sizlere uzak bilgisayarlar üzerinden internet aracılığıyla gerçek zamanlı olarak sunulmasıdır. Son zamanlarda bu çözüm şekli Bt yöneticilerinin ihtiyaçlarını karşılamada öncelikli alternatifler arasına girmiştir.

Bulut Bilişim’in üç temel şekli vardır bunlar:
Genel Bulut Hizmetleri:

Firmaların ihtiyaç duyduğu donanım, yazılım, dosya barındırma veya iş uygulamaları gibi hizmetleri bir servis sağlayıcı firma üzerinden tüm kullanıcılara sunulmasıdır. Sunulan hizmetler türüne göre ücretsizde olabiliyor veya kullandıkça ödeme şeklinde de ücretlendirilebiliyor.

Özel Bulut Hizmetleri:
Firmanızdaki bilişim kaynaklarınızın şirket içindeki diğer departmanlara aktif bir şekilde tahsis edilmesidir. Böylece istenilen servis ve kaynaklar departmanın ihtiyacı olduğu kadarıyla sunulur.

Hibrit Bulut Hizmetleri:
Bulut bilişimin hızla yaygınlaşması ile birçok firma kendi içlerinde bulut yapıları kurdukları gibi bazı hizmetleri de internet üzerindeki bazı servis sağlayıcılardan almak istemektedirler. Bu durumda genel ve özel bulutun birlikte çalışmasına hibrit bulut denir.

Bulut Çözümlerin başlıca faydaları:
Donanımlardan bağımsız bir yapı
Donanım maliyetlerinin ortadan kalkması,
İlk sahip olma maliyetlerinde avantaj,
İşletim maliyetlerinin ortadan kalkması,
Sistem tercihlerinde esneklik ve dinamizm,
Sürekli en son sürümde olma,
Yük kapasitesi ve güvenlik
İnternet üzerinden her yerden erişim
İş süreçlerinin hızlanması ve sürekliliğin devamı